1. Snapseed

  • Platformlar: iOS ve Android
  • Fiyat: Ücretsiz

İlk olarak 2011’de piyasaya sürülen, Snapseed en kapsamlı ve kullanıcı dostu düzenleme uygulamalarından biri haline geldi, sayısız revizyonlar ve güncellemeler uğramıştır. SNAPSEED, DNG Raw dosyalarına yerelleştirilmiş, tahribatsız düzenlemeler yapmak isteyen gelişmiş bir fotoğrafçı ya da çekimlerinize üslup filtreleri eklemek isteyen rahat bir snapper olsanız da, Snapseed sizi ele aldı. Tüm düzenleme işlevleri için arayüz hemen sezgiseldir: düzenlemek istediğiniz görüntü özniteliğini seçin, ardından ayarlamalar yapmak için kaydırıcıyı sola veya sağa sürükleyin. Dikkat dağıtıcı öğeleri bir görüntüden çıkarmak neredeyse önemsiz derecede kolaydır: ayarlamak istediğiniz görüntünün kısmına yakınlaştırın, ardından onları boyamak için iyileştirici aracı kullanın. Bir eleştirimiz varsa, bir çeşit Lightroom-esque imaj organizatörü güzel olurdu.

2. Pixlr

  • Platformlar: iOS ve Android
  • Fiyat: Ücretsiz

Pixlr ücretsiz bir fotoğraf editörüdür. Geniş düzenleme araçları yelpazesi, kaydırıcılarla yoğunluğa göre ayarlanabilir ve ayrıca görüntünün belirli alanlarına yerel ayarlamalar yapmak da mümkündür. Kullanıcının emrinde de bol miktarda filtre vardır ve ayrıca çift pozlama gibi yaratıcı tekniklerin kullanılması ve seçeneklerin de uygulama ile genişletilmesi de mümkündür. Farklı bir şey fantezi ederseniz, çekimlerinize etiketler ve kenarlıklar ekleme seçenekleri de vardır.

3. Adobe Photoshop Express

  • Platformlar: iOS, Android ve Windows Phone
  • Fiyat: Ücretsiz

Fotoğrafçıların çoğu, Adobe Photoshop yazılımına en azından masaüstü yazılımı olarak tanıdıklarından, Raw ve TIFF fotoğraflarına destek veren ücretsiz bir mobil sürümün her zaman karşı koymak zor olacaktı. Fotoğraflarınızı telefonunuzdan, Adobe Creative Cloud, Dropbox, Facebook veya Google Fotoğraflar’dan alabileceğiniz Photoshop Express, fotoğrafları kırpabilir, düzeltebilir, döndürebilir ve çevirebilir, kırmızı göz, lekeleri giderebilir ve metin ekleyebilir. Ayrıca, 45 filtre ve efekt ekleyebilir, fotoğraf kolajları oluşturabilir ve sonuçları Adobe Creative Cloud, Flickr, Instagram, Facebook, Twitter ve hatta WhatsApp’a yükleyebilirsiniz.

 

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz