Facebook Cuma günü yaptığı açıklamada , iki hafta önce ilk defa kamuoyuna duyurduğu devasa bir saldırıdan 30 milyon kullanıcının etkilendiğini duyurdu .

  • Facebook Cuma günü yaptığı açıklamada, iki hafta önce ilk defa kamuoyuna duyurduğu devasa bir saldırıdan 30 milyon kullanıcının etkilendiğini duyurdu.
  • Tepki – belki de beklenen – internet üzerinden son derece olumsuz oldu.
  • İnsanlar, bu hafta başlarında Portal’ın, evdeki donanım cihazını başlatan Facebook’un ironisine işaret ediyor ve Zuckerberg’in işten çıkarılmasını istiyorlar.

Facebook Cuma günü yaptığı açıklamada , iki hafta önce ilk defa kamuoyuna duyurduğu devasa bir saldırıdan 30 milyon kullanıcının etkilendiğini duyurdu .

İnternetteki tepkiler aşırı derecede olumsuz oldu;

Jeremy Whiteley (@jeremywhiteley) 12 Ekim 2018

Bazıları, bu hafta sadece Facebook’un , bir kamera ve mikrofon ile donatılmış olan ev içi donanım ürününü ( Portal ) başlattığına inanamıyor .

Charlie Warzel (@cwarzel) 12 Ekim 2018

#Deletefacebook hashtag Mart ayında Cambridge Analytica skandalı beri bir trend oldu, ancak Cuma günü haberleri son saman oldu.

Mike Dudas (@mdudas) 12 Ekim 2018

Diğerleri, çocuklara yönelik sohbet uygulaması olan Messenger Kids’ın, hackten etkilenmemesi için çağrıldığını ve çocuklara neden Facebook’ta olma riskiyle karşı karşıya kalmamız gerektiği hakkındaki soruları ortaya attığını gösteriyor.

Rat king (@MikeIsaac) 12 Ekim 2018

Bazıları sadece bir özür arıyor.

Ryan Mac (@ RMac18) 12 Ekim 2018

Ve bu kötü bir hackle, Zuckerberg’in nihayet uzun skandallar üzerinden kovulması için çağrıda bulunuyor. Zuckerberg’in şirkette çoğunluk oyu olduğu düşünülse de bu son derece olası değil.

Kaynak: Business İnsider