İOS 12 beta’dan iOS 11’e nasıl geçilir?

1. Adım: iTunes 12.7.5’in en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun (iTunes → iTunes için, Mac App Store’u açmazsanız → Güncelleştirmeler).

2. Adım: iPhone veya iPad’inizi bir Yıldırım kablosuyla Mac veya PC’nize bağlayın.

3. Adım: Kurtarma Moduna girmek için uygun tuş kombinasyonunu kullanın (aşağıda gösterildiği gibi, başarılı olduğunda iTunes logosunu ve Lightning kablosunu göreceksiniz).

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus: Basın ve Ses Yükseltme düğmesini hızlıca serbest bırakın. Basın ve Sesi Kısma düğmesine hızlıca basın. Ardından, kurtarma modu ekranı görüntülenene kadar Yan düğmesini basılı tutun.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus: Uyku / Uyandırma ve Sesi Kısma düğmelerini aynı anda basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüzde düğmeleri serbest bırakmayın, ancak kurtarma modu ekranı görünene kadar her iki düğmeyi de basılı tutun.

iPhone 6s ve üstü, iPad ve iPod touch: Uyku / Uyandırma ve Ana Sayfa düğmelerini aynı anda basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüzde düğmeleri serbest bırakmayın. Kurtarma modunu görene kadar her iki düğmeyi de tutmaya devam edin.

4. Adım: Mac’inizde Geri Yükleme veya Güncelleme seçeneği belirdiğinde, Geri Yükle’yi seçin (bu, cihazınızı silecek ve iOS’un en son beta olmayan sürümünü yükleyecek, bir yedeğiniz olacak veya verilerinizi silecektir).

5. Adım: Yazılım geri yüklemesi tamamlandıktan sonra, iOS 11’den iTunes veya iCloud ile bir yedeklemeyi geri yükleyebilir veya iPhone veya iPad’inizi yeni bir cihaz olarak kurabilirsiniz.

İOS 12’den neden düşürmeye karar verdiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Kaynak:  9to5mac