Microsoft, 9 Temmuz 2019’da SQL Server 2008 ve 2008 R2 desteğinin sona ereceğini açıkladı. Her iki sürümü de kullanan BT ekipleri, son teslim tarihlerini karşıladıklarından emin olmak için şimdi geçiş stratejilerini planlamaya başlamalıdır. Bu tarihten sonraki her iki sürümü de yayınlamaya devam ederse, artık güvenlik güncellemelerini almayacaklar, sistemleri çeşitli risklere girecektir.

Mainstream SQL Server 2008 desteği 8 Temmuz 2014’te sona erdi. Bazı ekipler için, Genişletilmiş Destek’in sona ermesi, ortamlarını yeniden değerlendirme ve veri yönetimine yönelik diğer yaklaşımlara bakma fırsatını temsil ediyor.

SQL Server 2008 Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri:

Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri, yalnızca genişletilmiş desteğin 9 Temmuz 2019’da sona erdikten sonra üç yıla kadar kritik olan Güvenlik Güncelleştirmeleri ve Bültenleri içerecektir.

Cloud:Bir Azure sanal makinesinde Windows Server veya SQL Server 2008 ve 2008 R2 çalıştıran müşteriler, standart VM hızlarının ötesinde hiçbir ek ücret ödemeden Uzatılmış Güvenlik Güncelleştirmeleri alır.

On premises:Etkin Yazılım Güvencesi veya abonelik lisansına sahip müşteriler, yıllık tam lisans maliyetinin% 75’i için Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri satın alabilirler. Müşteriler sadece ihtiyaç duydukları sunucular için ödeme yaparlar.

Konu ile alakalı video aşağıdadır;

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz