Vestel, Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde yaptığı açıklamayla, Android Pie işletim sistemi ile çalışan Android TV üreteceğini duyurdu. Vestel, Android TV ürün gamını 2019 yılı Mayıs ayında Türkiye’den başlamak üzere Avrupa’da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 

Kongre sonrası Bloomberg HT’nin sorularını yanıtlayan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Google ile yaptığımız bu anlaşmayla Android’i televizyonlarımızın içine gömdük ve ortak geliştirdiğimiz bu platformu Mayıs ayından itibaren sunacağız. Diğer Android bazlı sistemlerle direkt iletişime geçen bir televizyondan bahsediyoruz. Bu hamleyle televizyon ihracatımızı artıracağız, Avrupa’da ilk sıraya çıkacağız” diye konuştu.

2018’de iç pazardaki daralmaya rağmen dış pazardaki hamlelerle 2018’i rekor bir bilançoyla kapattıklarını kaydeden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Karlılığımız ciddi şekilde arttı. Türkiye pazarında son 1 haftadır perakendede artışı gözlemliyoruz. Türkiye pazarındaki daralma umduğumuzdan daha kısa bir zamanda telafi edilecek. 155 ülkeye ihracat yaptık. 2019’da pazarlarımızı artıracağız. 2018’de Afrika, Ortadoğu ve Asya ülkelerine açılımlar yaptık. Bu bölgelerde büyümemizi geliştireceğiz. 2018’de Dubai ofisimizi kurduk. Dubai’den tüm Afrika, Ortadoğu coğrafyasına yayılmayı hedefliyoruz”

Kaynak: BloombergHT

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz