Microsoft bugün, 1903 sürümü olarak bilinen bir sonraki Windows 10 özellik güncellemesinin “Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi” olarak adlandırılacağını ve Mayıs ayının sonlarından itibaren yapılabileceğini duyurdu. Bu, her zaman Nisan ayında başlatılan önceki bahar sürümleri olarak Windows 10 için ilk “Mayıs” güncelleştirmesidir. Mayıs 2019 Güncellemesi zamanında tamamlanmış olsa da, Microsoft her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için testte birkaç hafta daha veriyor. Bu nedenle, Mayıs 2019 Güncelleştirmesi Mayıs sonunda yayınlanmaya başlasa da istemiyorsanız Windows 10’u artık desteklemeyen eski bir sürümünü yüklemek zorunda değilsiniz.

Windows 10 1903 ile Gelecek Özellikler:

1-) 1903 sürümünden başlayarak, Windows 10, Fluent Design’ın bir parçası olan akrilik giriş efektlerini oturum açma arka planına ekliyor. Yarı saydam doku, erişilebilirliklerini koruyarak görsel hiyerarşide harekete geçirilebilir kontrolleri yukarı taşıyarak oturum açma görevine odaklanmanıza yardımcı olur.


2-)Başlat menüsü, yeni kurulumlarda ve yeni hesaplarda görünecek olan basitleştirilmiş bir varsayılan düzenle, şirkete göre, azaltılmış üst düzey döşemeleri olan şık bir sütun tasarımında sadeleştirildiğini gösteriyor. Güç menüsünde “Uyku”, “Kapat” ve “Yeniden Başlat” seçeneklerinde yeni simgeler ve “Hesap ayarlarını değiştir”, “Kilitle” ve “Çıkış” seçeneklerinde yeni simgeler bulacaksınız.

3-) Kullanıcıların, Windows’tan bir WSL dağıtımındaki Linux dosyalarına erişmelerini sağlandı. Bu dosyalara komut satırı üzerinden erişilebilir ve ayrıca Dosya Gezgini, VSCode, vb. Gibi Windows uygulamaları bu dosyalarla etkileşime girebilir. Dosyalarınıza \ wsl $ adresine giderek erişin veya çalışan dağıtımların listesini görmek için \ wsl $ adresine gidin.

4-) Aramada En İyi Uygulamalara Giriş; En çok kullandığınız uygulamalara hızlı bir şekilde erişin, sadece Arama ana sayfasını açın ve bunları en iyi uygulamalar altında göreceksiniz. Arama, ihtiyacınız olan şeyleri bulmanıza yardımcı olur. Bu değişiklik sunucu tarafında yayılıyor, bu nedenle bu uçuşun sınırları dışında görebilirsiniz. Bu değişiklik, aynı zamanda, arama açılış sayfası tasarımını güncelleme, arama sonuçlarını geliştirme ve Microsoft To-Do’yu Cortana ile entegre etmeye dahil oldu.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz